a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
Millet Kıraathanesi Açıldı

    Yaklaşık bir ay önce Belediyesi tarafından yapım çalışmalarına başlanan Millet Kıraathanesi dün düzenlenen programla halkımızın hizmetine açıldı. Cumhuriyet Parkı içerisinde bulunan Millet Kıraathanesi Belediye Başkanımız Sayın Dr. Kazım ARSLAN’ın, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Seçkin ÇENGELOĞLU'nun, AK Parti İl Başkanı Çelebi DURSUN, MHP İl Başkanı Ferhat ALTAN, İl Genel Meclisi Başkanı Hacı ŞAHBAZ ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirilen tören ile hizmete girdi.


    Millet Kıraathanesi’nin açılışında konuşan Yozgat Belediye Başkanımız sayın Dr. Kazım ARSLAN, Millet kıraathanesinin insanların sohbet edebileceği, dinlenebileceği, gençlerin, çocukların ders çalışabileceği, kütüphane gibi kullanabileceği bir mekân olduğunu söyledi. Kütüphanenin 4 bölümden oluştuğunu ve asıl amacın sohbet, çalışma, kültür ve sanata katkıda bulunmak olduğunu dile getiren Belediye Başkanımız sayın Dr. Kazım Arslan, “Burada insanlarımıza okumayı hatırlatmak ve okumaya teşvik etmek istiyoruz. Ayrıca burada belli günlerde okuma saatleri, sohbet saatleri olacak, şair ve yazarlarımızla, konusunda uzmanlarla sohbet programları düzenleyeceğiz. Yozgat insanına kültür ve sanat alanında çok güzel bir mekânı hediye etmiş olacağız, inşallah bu mekânlar artarak devam eder” dedi.


    Millet Kıraathanesi’nin açılışına katılan vatandaşlar ise burasının Yozgat’a kültür ve kalite katacağını söyleyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.


    Programın ardından Millet Kıraathanesi hizmete açıldı, katılımcılara Belediye Başkanımız sayın Dr. Kazım Arslan kendi kitabını hediye etti, müzik dinletisi yapıldı çay ve salep ikram edildi.