a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi


20-27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftası kapsamında Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezinde program düzenlendi.

        Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümü öğrencilerinin yapmış olduğu Mehmet Akif Ersoy Resim Sergisinin açılışıyla başlayan program, Serpil Akdağ Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Mehmet Akif Ersoy oratoryosuyla devam etti.

        Oratoryo sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlen Mehmet Akif Ersoy konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Valimiz Sayın Kadir Çakır, Belediye Başkanımız Celal Köse ve Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın tarafından takdim edildi.

        Program sonunda konuşan Vali Kadir Çakır, ‘Asım’ın neslinin yetiştiğini yapılan bu güzel programla da anlamış bulunmaktayız’ diyerek emek veren, katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Başkanımız Köse, "Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Rabbim bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle anıyoruz" dedi.

        Belediye Başkanımız Celal Köse, günün anısına Valimiz Sayın Kadir Çakır’a Taceddin Dergahı figürü bulunan tablo hediye etti.