a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
"EL BİRLİĞİ İLE TARİHİ DOKUYU AYAĞA KALDIRALIM"

Belediye Başkanımız Celal Köse, Çapanoğlu Büyük Cami etrafında bulunan mülk sahipleri ile bir araya geldi. Başkanımız Köse, bölgede mülk sahibi olan hemşehrilerimize, Büyük Cami etrafında yapılacak olan proje hakkında bilgiler verdi.

Hüzni Baba Konağı'nda gerçekleşen toplantıda, Başkanımız, TOKİ işbirliği ile yapılacak olan Çapanoğlu Büyük Cami Projesi'nde kamulaştırmalar konusunda hemşehrilerimizle istişarelerde bulundu.

Gerçekleşen toplantıda açıklamalarda bulunan Başkanımız, "Hepinizin bildiği üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ilimizi ziyaret ettiğinde kendisine Büyük Cami'nin etrafını gösterek projemizi sunmuştuk. Sayın Bakanımızda projeyi himayesine alarak, TOKİ ile birlikte projeyi gerçekleştireceğini ifade etmişti. Geldiğimiz noktada bakanlığımız projemizi üstlendi. Bugün burada sizlere bu konuda bilgi vermek ve kamulaştırmalar konusunda istişarelerde bulunmak üzerde bir araya geldik. Biz bakanlık bu konuya el koydu diyerek sizleri mağdur etmek istemiyoruz. İstişareye önem veriyoruz. Hiçbirinizin mağdur olmasına izin veremeyiz. Sizlere önerilerimiz olacak. Sizlerinde bizlere önerileri varsa dinleyeceğiz. El birliği içerisinde mezbelelik halde bulunan bir tarihi dokuyu ayağa kaldıracağız. İnşallah projemizi tamamladığımızda ilimize çok önemli bir eser kazandırmış olacağız. Bu yüzden sizleri dinlemek istedik"dedi.
Toplantıda mülk sahibi olan hemşehrilerimiz, Belediye Başkanımız Celal Köse'ye toplantı için teşekkür ederek önerilerini sundu. Önerileri bakanlığa ileteceğini ifade eden Başkanımız, hemşehrilerimize gerekli bilgilendirmeleri yaptı.