a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
ARABAŞI ŞÖLENİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Yozgat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince geleneksel hale getirilen Arabaşı şöleninin bu yıl 7.’si düzenlendi. Yozgat Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen şölende bin 500 kişiye Yozgat’ın yöresel yemeği arabaşı ikram edildi. Başkanımız Köse, etkinlikte yaptığı açıklamada Yozgatlı hemşehrilerimizi yakın zamanda Uluslararası Arabaşı Şöleni ile buluşturacaklarını ifade etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen şölende, öğrenciler ve vatandaşlar, davul zurna eşliğinde halay çekip eğlendi.

Şölene katılan Valimiz Sayın Kadir Çakır, AK Parti Yozgat Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer, Belediye Başkanımız Celal Köse ve Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Ahmet Karadağ, , hemşehrilerimize arabaşı ikram etti.

Gerçekleşen etkinlikte Belediye Başkanımız Celal Köse, uluslararası bir Arabaşı Şöleni müjdesi verdi. Yozgat’ın şifa kaynağı Arabaşı’nı herkesin tatması için geniş kapsamlı bir şölen yapacaklarını dile getiren Başkanımız, ”Bugün Valimizin himayesinde Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi’nin katkısı ile 7’ncisini düzenlediğimiz Arabaşı Şölenini gerçekleştirdik. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Dünyanın merkezi Yozgat Arabaşının da merkezidir. Yozgatlı olarak bundan gurur duyuyoruz. Arabaşı bizim milli içeçeğimizdir. Kış günlerinde şifa niyetine içilerek bizleri ısıtan ve hastalığımızı gideren bir lezzet.  Biz hem yurt içinde ve yurt dışında olan Yozgatlılarımızı ve Yozgatlı olmayan vatandaşlarımızı Arabaşı lezzetini tatmaya Yozgat’ımıza davet ediyoruz. Biraz dar kapsamda bir şölen oldu ama önümüzde ki süreçte tüm dünyada ki Yozgatlıları ve vatandaşlarımızı buraya davet ederek burada uluslararası Arabaşı Şöleni yapacağız” şeklinde konuştu.