a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
İLİMİZDE GÖREV YAPAN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİK

Belediye Başkanımız Celal Köse, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilimizde görev yapan yerel ve ulusal gazete temsilcileri ile öğle yemeği programında buluştu.

Samimi ortamda gerçekleşen etkinlikte Yozgat’ın sorunları ve ilimizde gerçekleşecek çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. Başkanımız, günün anısına bayan gazetecilerle birlikte desti kırdı.

Başkanımız Köse, Toplumsal değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerine bağlı, zaman gözetmeksizin çalışan siz basın mensuplarımızın emeği üzerimizde çok büyük. Basınımız, kamuoyunun gözü, kulağı ve vicdani kanaati olma gibi önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir. Bir süreç sonunda elde edilen bilginin habere dönüştürülmesi ve kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini ilke edinmiş̧ tarafsız, özgür ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal gelişmenin sağlanmasında önemli bir rolü vardır. Kendi fikirlerini savunan, halkın iradesine saygı duyan gazetecilerimizin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun” dedi.

Ayrıca Başkanımız, 2020 yılında ilimizde gerçekleşecek olan İçme Suyu Altyapı Projesi, Çapanoğlu Büyük Cami Çevre Düzenleme Projesi ve Güneş Enerji Sistemi projelerinin detaylarını anlatarak gazetecilere bilgiler verdi.

Programın ardından gazetecilerle toplu fotoğraf çekimi yapıldı.