a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
YOZGATLI PROJE EKİPLERİNE BELEDİYEMİZDEN DESTEK

28 Şubat tarihinde başvuruları sona erecek olan TEKNOFEST 2020’ye katılım sağlayacak olan Yozgatlı katılımcılara belediyemiz tarafından destek sağlanacak.

Belediye Başkanımız Celal Köse, 22-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne katılım hakkı kazanan Yozgatlı proje ekiplerine her koşulda destek sağlanacağını ifade etti.

Başkanımız Köse, “Milli Teknoloji Hamlesinde bizler Yozgatlı hemşehrilerimizin de yer almasını istiyoruz. Bu kapsamda ön koşulları geçen proje ekiplerine her koşulda destek olma kararı aldık. Son başvuru tarihi 28 Şubat olan TEKNOFEST 2020’ye katılım sağlayacak tüm hemşehrilerimize başarılar diliyorum” dedi.

TEKNOFEST 2020’NİN DETAYLARI

22-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını Teknoloji Yarışmaları oluşturmaktadır. Festival 22-27 Eylül 2020 tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenecektir. TEKNOFEST 2020 Gaziantep'te düzenlenecek olan 23 farklı kategorideki Teknoloji Yarışmaları kapsamında geçen seneden farklı olarak; Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması, Tarım Teknolojileri Yarışması, Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması, Akıllı Ulaşım Yarışması, Eğitim Teknolojileri Yarışması, Helikopter Tasarım Yarışması, Jet Motor Tasarım Yarışması yer alacaktır. Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin arttırılması hedeflenmiştir. Bu alanda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 4 Milyon TL'nin üzerinde malzeme desteği sağlanacaktır.  TEKNOFEST 2020 Gaziantep'te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımları ise 3 Milyon TL'nin üzerinde ödüller beklemektedir.