a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
TOPLU SÖZLEŞMEDE MUTLU SONA ULAŞILDI

Belediye Başkanlığımız ile Hizmet İş Sendikası arasında yaklaşık 60 gündür devam eden ve sendika üyesi 91 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesinde mutlu sona ulaşıldı.

Belediye Başkanlığımızda yapılan toplu iş sözleşmesi imza törenine, Belediye Başkanımız Celal Köse, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız, Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Belediye Başkan Yardımcılarımız Murat Tanışman ve Hasan Erol, katıldı.

Toplu İş Sözleşmesi ücret zammı, 2019-2020 yılı için ilk altı ay yüzde 6 ikinci altı ay yüzde 6, 2020-2021 yılı içinde, ilk altı ay yüzde 6 ikinci altı ay yüzde 6 zam yapıldı.

 “İŞÇİLERİMİZİN GÖZÜ ARKADA KALMASIN”

Belediye Başkanımız Celal Köse, “Göreve geldiğimiz ilk gün öncelik olarak çalışanlarımızın alın teri ve emeğinin karşılığını zamanında ödedik.  Belediyemizin şirketinde çalışan işçilerimizin geriye dönük  toplu iş sözleşmesi farklarının tamamını ödedik. Belediyemizin imkanları doğrultusunda çalışanlarımız için en iyi ücret zammını yaptık. Cenabı Allah’ın yardımı ile görevde olduğumuz sürece de, çalışan kardeşlerimizin altınteri kurumadan emeklerinin karşılığını zamanında ödeyeceğiz. Belediyemizin şirketinde,  gece gündüz demeden soğuk sıcak demeden çalışan emekçi kardeşlerimizinde hiç şüphesi omasın, vakti zamanı geldiğinde belediyemizin imkanları dahilinde en iyi toplu iş sözleşmeyi imzalayacağımızdan emin olsunlar.  Buna karşılık, gerektiğinde gece gündüz demeden, soğuk sıcak demeden çalışarak aldıkları ücretlerin her kuruşunu helal ettirmelerini, çocuklarına helal rızık yedirmelerini, beraber Yozgat’ımıza en güzel hizmeti yapmalarını istiyoruz” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız,  çalışan emekçi kardeşlerimizin altınteri ve emeğinin karşılığını zamanında ödeyen ve çalışana emekçi kardeşlerimize bakış açısı için ve imzalan toplu iş sözleşmesi için Belediye Başkanımız Celal Köse’ye teşekkür etti.