a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
BAŞKANIMIZDAN 23 NİSAN MESAJI

Belediye Başkanımız Celal Köse, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100'üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkanımız Köse mesajında şunları kaydetti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100'üncü yılındayız. Elbette büyük bir coşkuyla kutlamayı arzu ederdik. Gönül isterdi ki dünyanın tek çocuk bayramını okullarımızda, sokaklarımızda, meydanlarımızda doya doya büyük bir coşkuyla kutlayalım. Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgınının yaşandığı bu zor günlerde bedenen bir arada olamasak da yüreklerimiz her zamankinden daha büyük bir coşkuyla atıyor. Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, 100'üncü yılına yakışır bir ruhla, dünyanın hiçbir yerinde yaşanmayan özel bir duyguyla 83 milyon tek yürek olarak evlerimizde yaşayacağız.

Biliyoruz ki bu günler geride kalacak ve biz hep birlikte sizlerden aldığımız güçle daha güzel yarınlar inşa edeceğiz. Birlikte yine en güzel şarkılarımızı söyleyeceğiz. Sokaklarımız yine sizlerin sesleriyle şenlenecek. Bugün hayalini kurduğumuz tüm güzellikleri hayallerimizden de öte daha güzel yaşayacağız. Milletçe geride bıraktığımız nice zorlukları düşünün. Kurtuluş Savaşında milletçe verdiğimiz destansı mücadeleyi düşünün. Biz çok güçlü bir milletiz. İnançla nice zaferler yaşadık. Bugün de yaşayacağız. Birbirimize sahip çıkarak, gönül birlikteliğini en güzel şekilde hissederek geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’sinde daha mutlu yaşayacağız. Büyük heyecanlar ve coşkuyla kutlayacağımız nice 23 Nisan’lar yaşayacağız. İnanacağız ve başaracağız.

Bu vesileyle bu günü geleceğimiz olan sizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yürekten kutluyorum.”